Do szpitala w Suwałkach z urazem głowy trafiła 13-latka potrącona przez ciągnik rolniczy. Dziewczynka wyszła zza autobusu, którym wróciła po lekcjach do domu, wprost pod jadący pojazd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.05.2019) po godz. 14:00 w miejscowości Żydy gm. Kowale Oleckie. Policjanci drogówki, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 13-latka tuż przed zdarzeniem wysiadła z autobusu, którym wróciła ze szkoły. Kiedy autokar ruszył w dalszą drogę, dziewczynka wyszła zza niego na jezdnię wprost przed jadący ciągnik rolniczy. Pojazd w nią uderzył.

W wyniku zderzenia dziecko doznało urazu głowy i śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala w Suwałkach.

Kierujący ciągnikiem 23-latek był trzeźwy, jednak podczas wykonywanych czynności okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia tego rodzaju pojazdów. W związku z tym został on ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Kary nie uniknął również właściciel przedsiębiorstwa, do którego należy ciągnik rolniczy. Mężczyzna również został ukarany 300-złotowym mandatem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby niemającej wymaganych uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię