Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim ustalili, że 17-letni mieszkaniec gm. Rokitno podejrzewany jest o kradzież benzyny ze zbiornika agregatu nawadniającego plantację borówki amerykańskiej. Do kradzieży dochodzić miało na terenie gm. Rokitno już od połowy czerwca br.,a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. Łupem sprawcy padło łącznie 130 litrów paliwa. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje, dotarli również do pokrzywdzonego.

Z informacji mężczyzny wynikało, że początkowo sądził, iż agregat uległ awarii, stąd zwiększone zużycie benzyny. Jednak zmienił zdanie kiedy paliwo zaczęło „ginąć” również ze zbiornika zapasowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podejrzany o kradzież 17-latek wcześniej pracował dorywczo na plantacji. Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez nastolatka ujawnili tam plastykowe pojemniki, które pokrzywdzony rozpoznał jako swoją własność. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży  oszacowana została na kwotę ponad 700 złotych.

Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię