10.9 C
Warszawa
niedziela, 31 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  20-latek rozbił ciągnik uderzając w drzewo. Winne zmęczenie [zdjęcia]

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  Jesień to wciąż jeszcze okres wzmożonych prac polowych. Czasami potrafią się one przeciągnąć do późnych godzin i wyczerpać z energii osoby pracujące. Przekonał się o tym młody kierowca, który jadąc w nocy ciągnikiem, na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta. 20-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna doznał ogólnych obrażeń ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

  W czwartek (03.10.2019) kilka minut przed północą na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta w okolicach m. Runowo doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Kierujący ciągnikiem rolniczym z naczepą, wracając z zakończonych prac polowych, z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi uderzył w przydrożne drzewo i zjechał do rowu. 20-latek jechał sam. Był trzeźwy. Mężczyzna doznał ogólnych obrażeń ciała i przez załogę karetki pogotowia został przetransportowany do szpitala w Bartoszycach.

  Przez ponad 6 godzin ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

  Policja APELUJE!

  Zmęczenie organizmu u kierowcy może zadziałać podobnie jak wypity alkohol. Opóźnia szybkość reakcji, wpływa na prawidłowość podejmowanych decyzji, może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Dlatego apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i poczucia odpowiedzialności, przez osoby wsiadające za kierownice pojazdów. Nie „za kółko” wsiadają osoby bezwzględnie trzeźwe i wypoczęte!

  źródło: KPP Lidzbark Warmiński

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię