10.9 C
Warszawa
środa, 27 maja, 2020

Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu...

  30 mln dolarów dla Ursusa. Kurs akcji wystrzelił

  Najnowsze

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  MRiRW: preferencyjne kredyty obrotowe z gwarancją spłaty

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał z Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego aneks do umowy w sprawie finansowania...

  Aż o jedną trzecią wzrósł od wczoraj kurs akcji Ursusa. To efekt informacji o amerykańskim inwestorze, który może wyłożyć na ratowanie spółki ponad 100 mln zł.

  Jak czytamy w opublikowanym komunikacie Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji w dniu 18 września 2019 r. Emitent i Enerkon Solar International Inc. oraz Japan Venture Fund LLC. podpisali tasking items tj., dokument, w którym zostały uzgodnione planowane przez strony działania w celu zrealizowania transakcji.

  Strony uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla URSUS BUS S.A. wyniesie 30 000 000 dolarów amerykańskich, przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów, ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 % akcji URSUS BUS S.A. oraz na 7% akcji URSUS S.A. oraz gwarancją kredytową (credit default guarantee bond).

  Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International Inc. będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w Radzie Nadzorczej URSUS BUS S.A. – wynika z informacji firmy.

  Wczoraj rano wycena jednej akcji oscylowała w okolicach 1,05 zł. W dniu dzisiejszym ok. godziny 13 to już 1,68 zł, ale rano kurs Ursusa wynosił nawet 1,95 zł.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  1 352 Obserwujący
  Obserwuj

  Czytaj również