reklama
Rolniczki z kalendarza 2020

Aż o jedną trzecią wzrósł od wczoraj kurs akcji Ursusa. To efekt informacji o amerykańskim inwestorze, który może wyłożyć na ratowanie spółki ponad 100 mln zł.

Jak czytamy w opublikowanym komunikacie Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji w dniu 18 września 2019 r. Emitent i Enerkon Solar International Inc. oraz Japan Venture Fund LLC. podpisali tasking items tj., dokument, w którym zostały uzgodnione planowane przez strony działania w celu zrealizowania transakcji.

Strony uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla URSUS BUS S.A. wyniesie 30 000 000 dolarów amerykańskich, przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów, ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 % akcji URSUS BUS S.A. oraz na 7% akcji URSUS S.A. oraz gwarancją kredytową (credit default guarantee bond).

Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International Inc. będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w Radzie Nadzorczej URSUS BUS S.A. – wynika z informacji firmy.

Wczoraj rano wycena jednej akcji oscylowała w okolicach 1,05 zł. W dniu dzisiejszym ok. godziny 13 to już 1,68 zł, ale rano kurs Ursusa wynosił nawet 1,95 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię