-9.8 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  649 wniosków o przyznanie 150 tys. zł premii

  Najnowsze

  30 maja 2022 r. był ostatnim dniem, w którym młodzi rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie 150 tys. zł premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Tegoroczny nabór rozpoczął się 31 marca. Na razie w ARiMR zarejestrowano 649 wniosków na łączną kwotę 97,35 mln złotych. 

  Złożone wnioski zostaną poddane ocenie. Po ich pozytywnej weryfikacji rolnicy otrzymają decyzje, w których będą określone warunki przyznania premii. Będzie ona wypłacana w dwóch transzach. Pierwszą w wysokości 120 tys. zł rolnik otrzyma po złożeniu wniosku o wypłatę I raty premii. Może to nastąpić po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu pomocy i jest na to 9 miesięcy od jej otrzymania. Drugą transzę w wysokości 30 tys. zł rolnik dostanie po zrealizowaniu biznesplanu i złożeniu wniosku o wypłatę II raty premii. Czas na wykonanie tego zadania nie może być dłuższy niż 3 lata liczone od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, przy czym nie może to być później niż do 31 sierpnia 2025 r.

  Środki powinny być przeznaczone na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70 proc. otrzymanej kwoty należy zainwestować w środki trwałe. Przyznane przez ARiMR wsparcie można wykorzystać np. na zakup gruntów, maszyn, stada podstawowego zwierząt bądź prace budowlane.

  ŹródłoARiMR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów