-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  7 ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce

  Najnowsze

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu siódmego ogniska SARS-CoV-2 u norek w Polsce, stwierdzonego na podstawie wyników badań laboratoryjnych PIWet-PIB w Puławach z dnia 9 grudnia br.

  Ognisko SARS-CoV-2 stwierdzono w gospodarstwie liczącym 470 norek stada podstawowego, zlokalizowanym w powiecie Krotoszyn, województwo wielkopolskie.

  Próbki do badań w ww. gospodarstwach pobrano w dniu 1 grudnia br. w związku z realizacją badań kontrolnych zwierząt prowadzonych na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia jednostek chorobowych, sposobu prowadzenia kontroli oraz zakresu badań kontrolnych zakażeń zwierząt (Dz. U. 2021, poz.581).

  Zgodnie z ww. rozporządzeniem, w ww. gospodarstwach pobrano próbki od 20 norek. W przypadku 18 zwierząt uzyskano wyniki dodatnie.

  O wynikach badań powiadomiono Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, właściwe organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej. 

  ŹródłoGIW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów