W środę rano w Warszawie miał miejsce protest rolników. Na Placu Zawiszy zapłonęły opony, posypały się świńskie łby oraz jabłka, które skutecznie zablokowały ruch w centrum miasta. 

Jak inforPolicjanci wyodrębnili z nagrań monitoringu miejskiego już kilkanaście wizerunków osób, biorących udział w blokadzie jezdni przy pl. Zawiszy.

Trwa ustalanie ich tożsamości i opracowywanie materiałów procesowych. Do sprawy zatrzymano wcześniej 8 osób, kilkadziesiąt wylegitymowano – informuje Stołeczna Policja.

Materiał procesowy, gromadzony przez policję w związku z dzisiejszą blokadą ruchu ulicznego w rejonie placu Zawiszy, obejmuje między innymi czyny o charakterze chuligańskim, tamowanie ruchu i spowodowanie zagrożenia w ruchu. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania.

Policjanci zatrzymali do kontroli trzy pojazdy wykorzystane dzisiaj podczas blokady jezdni na rondzie przy pl. Zawiszy w Warszawie. Samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Funkcjonariusze cały czas pozyskują materiał dowodowy i uzupełniają dokumentację procesową.

Szef MSWiA: chuliganeria musi ponieść konsekwencje

Chuliganeria, która sprowadziła realne niebezpieczeństwo na Placu Zawiszy w Warszawie musi ponieść konsekwencje wynikające z polskiego prawa. Każdy ma prawo do wyrażania swojego protestu, ale nie kosztem zdrowia i życia innych obywateli – grozi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię