10.9 C
Warszawa
niedziela, 31 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  Afgańczycy wjechali nielegalnie do Polski w ciężarówce jabłek z Serbii

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  1 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli zatrzymali trzech cudzoziemców podających się za obywateli Afganistanu. Mężczyźni ukryli się w naczepie ciężarówki przewożącej jabłka i nielegalnie dotarli do Polski.

  Do zatrzymania doszło na terenie jednej z firm handlowo–usługowych w okolicach Grójca, gdzie miały być dostarczony transport z jabłkami z Serbii. Podczas rozładunku kierowca i właściciel posesji usłyszeli dobiegające z ciężarówki odgłosy. Wezwali na miejsce funkcjonariuszy Policji, a ci natychmiast o zdarzeniu powiadomili Straż Graniczną. Po otwarciu naczepy samochodu okazało się, że w środku ukryły się trzy młode osoby.

  Cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, a ich wiek i dane osobowe uzyskano na podstawie oświadczeń ustnych. Zeznali, że są w wieku 15, 16 i 17 lat i pochodzą z Afganistanu. W związku z tym, że przebywali na terytorium Polski nielegalnie wszyscy zostali zatrzymani. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży.

  Zatrzymani zostali umieszczeni na okres trzech miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Kierowca ciężarówki również został przesłuchany na okoliczność zdarzenia. Oświadczył, że nie wiedział, że w transporcie oprócz owoców, przewoził także nielegalnych migrantów.

  źródło: Straż Graniczna

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię