reklama
Rolniczki z kalendarza 2020

1 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli zatrzymali trzech cudzoziemców podających się za obywateli Afganistanu. Mężczyźni ukryli się w naczepie ciężarówki przewożącej jabłka i nielegalnie dotarli do Polski.

Do zatrzymania doszło na terenie jednej z firm handlowo–usługowych w okolicach Grójca, gdzie miały być dostarczony transport z jabłkami z Serbii. Podczas rozładunku kierowca i właściciel posesji usłyszeli dobiegające z ciężarówki odgłosy. Wezwali na miejsce funkcjonariuszy Policji, a ci natychmiast o zdarzeniu powiadomili Straż Graniczną. Po otwarciu naczepy samochodu okazało się, że w środku ukryły się trzy młode osoby.

Cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, a ich wiek i dane osobowe uzyskano na podstawie oświadczeń ustnych. Zeznali, że są w wieku 15, 16 i 17 lat i pochodzą z Afganistanu. W związku z tym, że przebywali na terytorium Polski nielegalnie wszyscy zostali zatrzymani. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży.

Zatrzymani zostali umieszczeni na okres trzech miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Kierowca ciężarówki również został przesłuchany na okoliczność zdarzenia. Oświadczył, że nie wiedział, że w transporcie oprócz owoców, przewoził także nielegalnych migrantów.

źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię