AgroUnia chce likwidacji „myśliwskiej kasty”

Najnowsze

Ukradli ciągnik „na hol”. Na posesji był też skradziony rozrzutnik [zdjęcia]

Policjanci z grajewskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego. Odzyskali też skradziony sprzęt...

Jest projekt rozporządzenia w sprawie zasad bioasekuracji podczas polowania

W dniu dzisiejszym do konsultacji publicznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie...

Policja zatrzymała ciągnik rolniczy z cofniętym licznikiem

Kościańscy policjanci zatrzymali pięć pojazdów z cofniętymi wskazaniami. Wśród nich był traktor.

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii organizują strajk ostrzegawczy na terenie kilku województw: lubelskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, podkarpackiego i opolskiego. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie polegała m.in. na powolnej jeździe ciągnikami po wybranych miejscowościach.

Rolnicy domagają się skutecznego zwalczania ASF, w tym: eliminacji dalszego przenoszenia wirusa przez dzika, usprawnienia działalności służb i ujednolicenia wykładni przepisów dotyczących bioasekuracji.

Chcą też sprawiedliwego traktowania szkód łowieckich, gdyż ich zdaniem myśliwi szacują szkody na niekorzyść rolników, których często nie stać na kosztowną drogę sądową.

Wszystkie postulaty AgroUnii

🔥🔥🔥 Strajk ostrzegawczy ‼️‼️‼️Piątek 22.11.2019r. – Przyłącz się lub udostępnij👉1. Powiat kaliski, gmina Szczytniki w…

Opublikowany przez Agrounia Czwartek, 21 listopada 2019
- Reklama -
Kalendarz Rolniczki 2020

1 KOMENTARZ

 1. Nie rozumiem tej Agrounii?
  Zamiast usiąść do stołu razem z leśnikami, myśliwymi i stroną rządową to zachowują się jak rozwydrzony i rozpieszczony bahor.

  Zamiast biadolić i strajkować przecież można usiąść i wspólnie wypracować wspólne uzgodnienia, które Rząd powinien wprowadzić do prawa łowieckiego.

  1) opracować system szacowania szkód łowieckich taki, który będzie gwarantował wypłaty należnych odszkodowań za stracony plon i poniesione koszty, a jednocześnie taki który nie rozłoży na łopatki kół łowieckich.
  Zwierzyna jest własnością Skarbu Państwa a więc to on powinien szacować szkody i wypłacać odszkodowania. Koła Łowieckie powinny płacić do Skarbu Państwa ryczałty naliczane od planów łowieckich czy kategorii obwodów łowieckich.

  Skoro stać Państwo Polskie żeby dać lekką ręką prawie 2 mld PLN dla TVP to nie stać go żeby dopłacić do szkód 50 czy 100mln?

  2) tenuty dzierżawne za obwody łowieckie powinny trafiać do kieszeni rolników z danego obwodu łowieckiego.
  Jak bowiem można dwa razy kasować za ten sam kawałek ziemi? 🤔
  Koła Łowieckie płacą od swej działalności wystarczająco dużo innych podatków więc Państwo i tak na nich zarabia.

  3) w prawie łowieckim powinien znaleźć się zapis, że rolnik który posiada uprawnienia łowieckie ma prawo do otrzymania zezwolenia do polowania we wszystkich kołach łowieckich w których obwodach łowieckich posiada swoje ziemie. Bez względu na to czy jest członkiem jakichś kół czy jest członkiem niezrzeszonym.

  Nikomu czapka z głowy nie spadnie że rolnik będzie polował na własnej ziemi w ramach planu rocznego łowieckiego dla danego koła.

  4) chyba w interesie zarówno rolników, hodowców, myśliwych ale i samego Państwa jest posadzenie na dupie wszelkiego „ekooszołomstwa”. Jeśli Rząd nie zrobi z tym porządku to może w końcu dojść do zupełnego paraliżu działań związanych z walką z chorobą.

  5) opinia publiczna powinna być informowana na bieżąco o rodzaju i konieczności podejmowanych i wdrażanych działań a wszelkie zakłamania ich przekazu w mediach powinny być karane z urzędu.

  Nie ładnie ze strony Agrounii że przyjmuje postawę roszczeniową. To zawsze najprostszy sposób.

  Walka z wirusem to złożony problem wymagający współpracy wielu grup. Nic z tego nie wyjdzie jak każdy będzie ciągnąć w swoją stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Czytaj również

Rolniku pamiętaj, by nie dać się zwieść atrakcyjnej cenie oprysków!

Trwa właśnie czas intensywnych przygotowań do prac polowych oraz sezon zakupów środków ochrony roślin. Producenci rolni planują...

Żubrowi, który wpadł we wnyki pękło serce

W puszczańskim Nadleśnictwie Browsk znaleziono martwego żubra. Zwierzę wpadło we wnyki.Żubra 21 stycznia znalazł leśniczy leśnictwa Pasieki...

Nawet 2 lata więzienia za przegląd ciągnika bez wizyty w stacji kontroli!

Dwóch diagnostów i właściciel ciągnika wpadli na próbie nielegalnego procederu. Pracujący na jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie 65...

Samorząd rolniczy oczekuje rozwiązania problemu odpadowych folii

Zarząd KRIR wystąpił w dniu 9 stycznia 2020 r. do Ministra Klimatu realizując wniosek przyjęty przez Krajową Radę Izb Rolniczych na drugim...

Ceny mleka w skupie ponownie wzrosły

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, wzrosły w grudniu 2019 r. zarówno...

Więcej artykułów