11.01.2019 r. nastapi mobilizacja środowiska rolniczego W całym kraju pokazujemy sobie nawzajem że jesteśmy. Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami. Ważne żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła – wtedy i z nami będą się liczyć – czytamy na fanpage Agrouni.

Jutro mobilizuje się AGROunia ale też rolnicy jeszcze niezrzeszeni którzy też poczuli potrzebę działania. 

Widzimy się na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Wielkopolsce, Podlasiu, Ziemii Łódzkiej, na Warmii, Dolnym Śląsku, Kujawach – ogólnie mówiąc będziemy w wielu miejscach – czytamy w mediach społecznościowych.

To nie będzie protest, bardziej manifestacja potrzeby pracy na rzecz rolnictwa.

Zachęcamy ministra rolnictwa aby wykazał się przed nami, żeby zaczął sprawnie wykonywać swoją pracę i korzystać umiejętnie z narzędzi administracyjnych które są w jego dyspozycji – dodają rolnicy.

Z przyjemnością będziemy organizować mu wiece poparcia. Najpierw niech zasłuży. Póki co punktuje u nas bardzo kiepsko.

AGROunia w dniu dzisiejszym zorganizowała happening pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącym m.in. dziłalności organizacji rolniczych w Polsce, w tym Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Izby Rolnicze nieudolną fasadą reprezentacji rolników. Nieudolność jest taka, że nawet protestu przeciwko protestom rolniczym Izby zorganizować nie potrafiły.. Marnotrastwo czasu, marnotrastwo pieniędzy, marnotrastwo zaufania rolników, którego już nie ma.

Opublikowany przez Agrounia Czwartek, 10 stycznia 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię