Maria Fajger została powołana na stanowisko Zastępcy Prezesa ARiMR 15 stycznia 2016 r. Natomiast od 18 stycznia stanowiska wiceprezesów piastują Halina Szymańska orazKarol Tylenda.

Maria Fajger – urodzona w 1963 roku w Dusznikach Zdroju. Z wykształcenia inżynier rolnictwa, absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie.

Pracowała jako dyrektor i zastępca dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości i Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Była również kierownikiem działu ekologii i ochrony środowiska i zastępcą dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pełniła także funkcję doradcy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewody podkarpackiego.

W latach 2006-2007 kierowała Podkarpackim Odziałem Regionalnym ARiMR w Rzeszowie.

Wiceprezes Fajger jest mężatką i ma trójkę dzieci. Jej pasją są góry – latem, jak i zimą – zarówno wspinaczka, jak i jazda na nartach.

Halina Szymańska – urodzona w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, starszy specjalista Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Była burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego, jak również radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Wiceprezes Szymańska jest mężatką i matką trzech córek. Jej zainteresowania to medycyna naturalna, ogród, brydż, literatura społeczna i psychologiczna i haft gobelinowy.

Karol Tylenda – urodzony w 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Absolwent Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej na kierunku Eksploatacja Maszyn i Marketing Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Był zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Pracował jako wiceprezes Elewatora Zbożowego Triticarr w Krupcu k. Krasnegostawu i makler giełdowy. Ma również doświadczenie samorządowe. W latach 2002-2008 członek zarządu woj. Podlaskiego, gdzie odpowiadał za wdrażanie funduszy unijnych i był radnym sejmiku województwa podlaskiego. Prowadzi ponadto gospodarstwo rolne w gminie Szepietowo.

Wiceprezes Tylenda jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Poza rolnictwem jego pasją jest sztuka kulinarna.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj