ARiMR pozbyła się 300 kierowników

Kierownicy biur powiatowych ARiMR zostali odwołani w prawie wszystkich biurach w Polsce, a jest ich 314. Wczoraj w całej Polsce kierownicy biur zostali zaproszeni do wojewódzkich siedzib oddziałów regionalnych. Wszyscy powinni stawić się na godz. 11. Jednak jak się dowiedzieliśmy, w niektórych OR kierownicy nie stawili się m.in. ze względów chorobowych co było odpowiednim usprawiedliwieniem.

„Na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników powiatowych Agencji, a 74 na skutek usprawiedliwionej nieobecności w pracy decyzje otrzyma drogą pocztową” tłumaczy ostatnie zmiany w rozmowie z tvn24bis.pl Agnieszka Szymańska, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Część kierowników, którzy tylko pełnili funkcję kierownika zostali przywróceni na stanowiska, natomiast w wielu przypadkach kierownicy dostali propozycje przejścia na niższe stanowiska, ale raczej zostają w strukturach ARiMR.

Przypominamy, że ARiMR ma 314 biur powiatowych w Polsce.

Po wygranych rządach przez Prawo i Sprawiedliwość następują zmiany w agencjach rolniczych. Po zmianie prezesa ARiMR, dyrektorów oddziałów regionalnych przyszedł czas na najniższy szczebel, czyli kierowników biur powiatowych.

Zgodnie z przepisami kompetencje do powoływania i odwoływania kierowników biur powiatowych ma dyrektor oddziału regionalnego ARiMR, ale akcja została najprawdopodobniej skoordynowana w całym kraju przez centralę.

13 KOMENTARZE

  1. PSL DBAŁ TYLKO O TYŁKI SWOICH LUDZI. PROTEGOWANYM PRZYZNAWANO CICHE PODWYŻKI W OKRESIE ZAMROŻENIA PŁAC. POZOSTALI PRACOWNICY BIUR ZARABIAJĄ OCHŁAPY CZĘSTO PONIŻEJ 2 TYŚ ZŁ NA RĘKĘ NAWET PO 10-CIU LATACH PRACY

  2. PiS robiło to samo wcześniej
    Teraz też zaczęli od podwyżki dla dyrektorów o braku konkursów nie wspomnę
    i To ma być walka z nepotyzmem??????

  3. Takiej akcji nie było jeszcze w ARIMR. Prawie wszyscy kierownicy BP zostali zwolnieni. To nie jest normalne przecież niemożliwe aby wszyscy nie nadawali się na te stanowiska

  4. […] Po zmianie rządu w wielu instytucjach podległych pod resort rolnictwa doszło do wymiany kadry zarządzającej. Wymienione zostało kierownictwo m.in. ARiMR, ANR, KRUS, ARR, GIW czy PIORiN. W niektórych instytucjach zmiany dosięgły, aż szczebla powiatowego jak to miało miejsce w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie w jednym dniu zwolniono prawie wszystkich kierowników biur powiatowych. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj