-9.8 C
Warszawa
niedziela, 24 października, 2021

  ARiMR: rolnicy składali wnioski na zakup maszyn

  Najnowsze

  Do 20 września o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020 mogli ubiegać się rolnicy zainteresowani modernizacją gospodarstw. Tegoroczny nabór rozpoczął się 21 czerwca i został przedłużony o ponad miesiąc, gdyż o takiej potrzebie informowali rolnicy i organizacje branżowe.

  Według wstępnych danych do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 7,3 tys. wniosków na kwotę ok. 1,423 mld zł.

  Zdecydowanie największą popularnością wśród ubiegających się o wsparcie cieszyły się inwestycje z obszaru D (inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu) czyli. m.in. na zakup maszyn.

  W czołówce regionów zainteresowanych modernizowaniem gospodarstw znalazły się – Mazowsze, Wielkopolska, Podlasie i Lubelszczyzna.

  W związku z tym, że dokumenty do placówek Agencji mogły być wysyłane również drogą pocztową oraz ze względu na trwający proces rejestracji wniosków, na ostateczne dane trzeba jeszcze poczekać.

  ŹródłoARiMR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę wpisać tutaj swoje imię

  Dotacje dla KGW: nabór wniosków na finiszu

  Tylko do czwartku 30 września koła gospodyń wiejskich, które chcą otrzymać dofinansowanie na swoją działalność, mogą składać wnioski do...

  Więcej artykułów