10.9 C
Warszawa
sobota, 30 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  ARiMR rozsyła zawiadomienia rolnikom. Dopłaty za 2017 będą w czerwcu?

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  Wielu rolników z niecierpliwością czeka na przelew środków z tytułu płatności bezpośrednich za rok 2017. Niestety jedni otrzymują dopiero protokoły z kontroli, która była przeprowadzona w tamtym roku przez Biura Kontroli na Miejscu ARiMR, a do kolejnych rolników „puka” listonosz z dziwnym zawiadomieniem.

  Jak czytamy w pismie, ktróre przesłał jeden z rolników, ARiMR w dokumencie zawiadamia o niezałatwieniu sprawy w terminie.

  Za podstawę prawną Agencja podaje art. 24 ust 8 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

  Sprawdziliśmy co dokładnie oznacza ten artykuł, który brzmi nastepująco: o każdym przypadku niezałatwienia sprawy o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 1 marca roku następującego po roku, w którym został złożony wniosek, kierownik biura powiatowego Agencji zawiadamia rolnika, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy.

  Dodatkwo ARiMR w piśmie poinformowało rolnika, że „z uwagi na prowadzone postępowanie w zakresie ustalenia powierzchni kwalifikowanej do płatności na działkach rolnych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności za rok 2017, termin załatwienia sprawy przyznania płatności, określony w w/w przepisach zostanie przekroczony”.

  Kończąc Kierownik Biura Powiatowego ARiMR informuje rolnika, że przewidywalny termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatności zostanie przedłużony. Załatwienie sprawy planowane jest do 30-06-2018 roku.

  Niestety plany części rolników, którzy planowali wczesną wiosną przeznaczyć dopłaty na zakup środków do produkcji mogą nie zrealizować się.

  3 KOMENTARZE

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię