KPRP

Postanowieniami z dnia 12 czerwca 2017 roku Prezydent RP Andrzej Duda powołał Halinę SZYMAŃSKĄ na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta RP (z dniem 13 czerwca br).

Prezydent Andrzej Duda podziękował Halinie Szymańskiej za przyjęcie propozycji kierowania Kancelarią Prezydenta. – Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej, cieszę się, że przyjęła pani tę nominację. Dziękuję również najbliższym, że się na to zgodzili, że po raz kolejny zostaje pani porwana z domu” – mówił prezydent podczas uroczystości oficjalnego powołania jej na szefową KPRP.

– Doskonale pani zdaje sobie sprawę z tego, że to funkcja, która jest związana z dużym obciążeniem, to funkcja, która związana jest z dodatkowymi obowiązkami, także tymi o charakterze politycznym – zauważył w poniedziałek prezydent.  Jak podkreślił Halina Szymańska jest osobą doświadczoną na stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. jako wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Halina Szymańska jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, lekarz higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe. Od 1998 r. związana z samorządami – aktualnie radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj