-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  ARiMR wypłaca wyrównanie poszkodowanym przez suszę

  Najnowsze

  Tym rolnikom, którzy otrzymali już pomoc, ARiMR wypłaci do końca roku wyrównanie. W tym momencie ARiMR wysyła rolnikom decyzje o zmianie przyznanych kwot. Te zamieszanie wynika ze zmiany stawki pomocy do hektara. Często rolnicy są zdezorienowani całą sytuacją, ponieważ decyzja o przyzaniu jest dosyć zawiła i niezrozumiała.

  ARiMR wypłaca wyrównanie poszkodowanym przez suszę, agri24

  Nie 648 zł, a 688 zł do hektar otrzymają rolnicy, którzy z powodu suszy ponieśli starty w uprawach drzew i krzewów owocowych i byli ubezpieczeni od wystąpienia klęsk żywiołowych. 

  Więcej pieniędzy otrzymają także rolnicy, którym susza zniszczyła inne uprawy. Dostaną oni  344 zł na hektar, a nie jak wyliczono wcześniej 324 zł/ha. Także rolnicy, którzy nie ubezpieczyli swoich upraw dostaną większe wsparcie:

  – o 20 zł na hektar w przypadku strat w uprawie drzew i krzewów owocowych – kwota wsparcia wyniesie wówczas  344 zł /ha;
  – o 10 zł na hektar w przypadku zniszczenia innych upraw – wsparcie wyniesie 172 zł/ha.  

  Przyznanie wyższej niż wcześniej wyliczono, pomocy rolnikom poszkodowanym przez suszę, wynika z kliku powodów. Jednym z nich było to, że okazało się iż w niektórych przypadkach powstały rozbieżności w powierzchniach zniszczonych upraw w sporządzonych przez komisje protokołach strat, a powierzchniami określonymi przez rolników we wniosku.

  Zobacz również:

  Minister Jurgiel rozmawiał w Brukseli o tudnej sytuacji producentów trzody i mleka

  97% eksportu oleju to olej rzepakowy

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -