Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w OT ARR o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Powyższe wsparcie finansowe jest udzielane producentom rolnym w ramach pomocy de minimis w rolnictwie.

O dopłaty mogą ubiegać się również producenci rolni, których uprawy zostały zniszczone w wyniku działania niskich temperatur. Warunkiem otrzymania dopłaty jest złożenie dokumentów potwierdzających zakup i zużycie do siewu lub sadzenia materiału siewnego oraz wystąpienie szkody. Wnioski można składać poprzez aplikację ELF dostępną na stronie internetowej (arr.gov.pl) w zakładce Materiał siewny. Niezbędne dokumenty do wypełnienia znajdują się także na stronie internetowej ARR.

Do 22 kwietnia 2016 r. rolnicy złożyli w OT ARR 9,9 tys. wniosków o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Po upłynięciu terminu składania wniosków Rada Ministrów w drodze rozporządzenia określi stawki dopłat do 30 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj