-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Batalia o ustawę o ustroju rolnym

  Najnowsze

  Połączone komisje: rolnictwa i ds. UE wczoraj odrzuciły poprawki PiS do ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego – ma ona uniemożliwić wykup ziemi przez cudzoziemców. PiS chciało, by w ustawie zapisać możliwość sprzedawania ziemi w Polsce tylko rolnikom indywidualnym.
  PiS zapowiadało zgłoszenie poprawek do projektu PSL już przed wtorkowym posiedzeniem połączonych komisji.

  Batalia o ustawę o ustroju rolnym, agri24

  Projekt ustawy złożony w Sejmie przez posła Stanisława Kalembę (PSL) jest projektem koalicji PO i PSL, bo rząd poparł go po wprowadzeniu szeregu istotnych zmian przygotowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. PiS ma swój konkurencyjny projekt, który nie jest jednak od dwóch lat procedowany m.in. dlatego, że nie uzyskał poparcia rządu.

  Szereg uwag w imieniu klubu PiS zgłaszał posłem Jacek Bogucki dotyczyły m.in.: wprowadenia zapisu „wzmocnienie ochrony i rozwoju rodzinnych gospodarstw rolniczych”, a nabywcą ziemi może być tylko rolnik indywidualny. Bogucki chciał również wprowadzenia 5-letniego moratorium na sprzedaż ziemi cudzoziemcom.

  Poprawki PiS nie zyskały poparcia zasiadających w komisjach posłów koalicji PO-PSL oraz SLD.

  Poprawki zgłosił także poseł wnioskodawca Stanisław Kalemba (PSL). Są one efektem poniedziałkowych rozmów premier Ewy Kopacz z przedstawicielami NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” na temat ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

  Dzisiaj obrady będą wznowione.

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -