-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Będą „groszowe” pieniądze dla producentów mleka

  Najnowsze

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przesłało do uzgodnień społecznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych – tymczasowa nadzwyczajna pomoc KE dla producentów mleka.

  Będzie pomoc dla producentów mleka, agri24

  Pomoc będzie skierowana do producentów mleka o średniej i małej skali produkcji (około 3-50 krów). Wsparcie ma być udzielane producentowi mleka jeżeli spełnia następujące warunki:

  1.W dniu 31 marca 2015 r. posiadał kwotę indywidualną dla dostaw lub sprzedaży bezpośredniej (lub suma tych kwot) nie niższą niż 15 000 kg i nie wyższą niż 250 000 kg mleka;

  2.W dniu złożenia wniosku o udzielenie pomocy posiada co najmniej 3 krowy typu mlecznego lub kombinowanego, w wieku powyżej 24 miesięcy, zgłoszone do IRZ.

  Pomoc może być udzielona producentowi mleka, który objął w posiadanie gospodarstwo spełniające powyższe warunki. 

  Wsparcie będzie przyznane do każdego kilograma mleka lub przetworów mlecznych, wprowadzonego do obrotu przez producenta w roku kwotowym 2014/2015 , nie więcej niż do wysokości posiadanej 31 marca 2015 r. indywidualnej kwoty mlecznej. Szacunkowa wysokość wsparcia może wynieść około 2 grosze do kilograma mleka (ok. 0,019044643 zł). Czyli maksymalna pomoc może wynieść nie więcej niż 5 tys. zł.

  Zobacz również:
  W 2 dni przybyło 58 wniosków na "Modernizację…"

   Na Ukrainie mleko dużo gorszej jakości niż w Polsce

  - Reklama -

  3 KOMENTARZE

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala po zderzeniu kombajnu z samochodem osobowym [zdjęcia]

  Do kolejnego wypadku z udziałem kombajnu doszło w województwie podlaskim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem. Zdarzenie miało miejsce w...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -