10.9 C
Warszawa
sobota, 30 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  Będzie dodatek do emerytur dla członków OSP?

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  W odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie możliwości wprowadzenia 10% dodatku do emerytury dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy udokumentują co najmniej 20-letni staż członkowski w OSP i brali czynny udział w działaniach ratowniczych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że kwestia dodatku do emerytur członków OSP jest tematem podnoszonym od wielu lat, projekty składane przez różne podmioty różnią się głównie kwestią wysługi lat oraz kwotowym lub procentowym charakterem dodatku.

  W dniu 23 stycznia 2020 r. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącego dodatków do emerytury dla członków OSP, zakładający dodatek w wysokości 20 zł za każdy rok służby powyżej 10 lat.

  Założenia projektu różnią się od propozycji wskazanych w piśmie KRIR, dotyczą jednak tego samego problemu prawnego. Zważywszy na powyższe, wskazane jest, aby przed podjęciem dalszych działań zaczekać na ostateczną decyzję Sejmu w sprawie procedowanego projektu i podjąć ewentualne dalsze działania po przyjęciu lub odrzuceniu wspomnianego projektu ustawy.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię