-9.8 C
Warszawa
sobota, 21 maja, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Białoruś wprowadza kolejne ograniczenia na produkty z Polski

  Najnowsze

  Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie internetowej białoruskiej służby weterynaryjnej wprowadzono zakaz importu na terytorium Białorusi z powodu występowania ASF pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego dla województwa opolskiego.

  Reasumując, uwagi na występowanie ASF w Polsce obecnie obowiązuje zakaz importu na terytorium Białorusi z całego terytorium Polski:

  – żywych świń, podatnych na zarażenie ASF gatunków zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych i zwierząt cyrkowych, nasienia oraz zarodków świń;

  – mięsa wieprzowego (w tym dzików) i innych surowców wieprzowych, a także produktów ich przetwórstwa;

  – skór, rogów, kopyt i jelit, szczeciny pochodzącej od gatunków zwierząt podatnych na zarażenie;

  – trofeów myśliwskich, pozyskanych od gatunków zwierząt podatnych na zarażenie;

  – pasz i dodatków paszowych z zawartością produktów pochodzenia zwierzęcego, uzyskanych z gatunków zwierząt podatnych na zarażenie (z wyjątkiem dodatków paszowych i przetworzonych termicznie gotowych karm dla kotów i psów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych).

  Dodatkowo dla województwa zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, podlaskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego oraz opolskiego obowiązuje zakaz importu na terytorium Białorusi:

  – pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego (z wyjątkiem dodatków paszowych i gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych).

  ŹródłoGIW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  4-latek za kierownicą ciągnika zatrzymany przez policję

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Na siedzeniu kierowcy siedział 4-latek, a obok niego na błotniku dziadek, który...

  Więcej artykułów