-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Bimbrownik pędził w środku puszczy

  Najnowsze

  Aparatura do produkcji bimbru, 430 litrów nielegalnego alkoholu oraz blisko 6 tysięcy litrów tzw. zacieru wpadło w ręce podlaskich celników. Zlikwidowana bimbrownia działała w lesie w okolicach Królowego Mostu (pow. białostocki) w puszczy knyszyńskiej.

  Bimbrownik pędził w środku puszczy

  Funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Białymstoku ustalili, że w kompleksie leśnym niedaleko Królowego Mostu funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Funkcjonariusze wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję alkoholu mężczyznę – 53-letniego mieszkańca gminy Gródek.

  Oprócz sprzętu służącego do produkcji bimbru (kotłów, pomp, kolumn chłodniczych, agregatu prądotwórczego), celnicy i współpracujący z nimi policjanci znaleźli na miejscu studnię głębinową, 430 litrów alkoholu o mocy do 85%, prawie 6 tysięcy litrów fermentującego w 5 kadziach zacieru, a także blisko 2 tony mąki i 75 kg drożdży.

  Funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol. Policjanci zabezpieczyli natomiast aparaturę do jego produkcji. Bimbrownikowi grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności.

  Bimbrownik pędził w środku puszczy agri24

  Służba Celna przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

  Czytaj również:

  Nieboczowy – wieś która niebawem zniknie

  Pijany kierowca zabił 27 krów?

   

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala po zderzeniu kombajnu z samochodem osobowym [zdjęcia]

  Do kolejnego wypadku z udziałem kombajnu doszło w województwie podlaskim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem. Zdarzenie miało miejsce w...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -