10.9 C
Warszawa
niedziela, 31 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  BMW wepchnęło Forda na ciągnik rolniczy. Nie żyją dwie osoby

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  W piątek o godz. 20.17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych, które pozostają uwięzione w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy, które zderzyły się ze sobą, dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu Ford Focus, pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód marki BMW i ciągnik rolniczy z przyczepą znajdował się na pasie ruchu, natomiast Ford Focus znajdował się na poboczu drogi.

  Prawdopodobnie do wypadku doszło w wyniku uderzenia samochodu marki BMW w tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford Focus, który następnie uderzył w tył ciągnika rolniczego.

  Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych znajdujących się w pojeździe, wydobyciu dwóch osób z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) wspólnie z ratownikami ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych i posprzątaniu drogi z pozostałości powypadkowych.

  Niestety pomimo długotrwałej reanimacji będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób.

  W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Policja. Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

  fot. mł. ogn. Rafał Roszyk

  źródło: mł. ogn. Łukasz Kawka/PSP Szamotuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię