W dniach 4-7 lutego Lublin po raz czwarty gościł znakomitych jeźdźców i konie w ramach cyklu Cavaliada Tour. W sobotnie południe 6 lutego rozegrany został konkurs w skokach przez przeszkody o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Zwyciężył w nim Polak Jacek Zagor na koniu Cuidam de Vrendt. Nagrodę wręczyli wspólnie dr Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Wiceprezes Hanna Myjak.

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych dr Waldemar Humięcki i Wiceprezes Hanna Myjak w ostatnią sobotę 6 lutego wspólnie wręczyli nagrody dla najlepszych jeźdźców w konkursie skoków rozegranym w Lublinie podczas cyklu Cavaliada Tour. Konkurs średniej rundy z przeszkodami o wysokości 135 cm został rozegrany pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni. O zwycięstwo rywalizowało 57 jeźdźców i koni reprezentujących Polskę, Litwę, Łotwę, Kirgistan, Szwecję i Niemcy. ZwyciężyłJacek Zagor na wałachu rasy KWPN Cuidam de Vrendt.

Cavaliada Tour to wyjątkowy cykl zawodów jeździeckich wpisany do kalendarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Składa się z trzech imprez halowych odbywających się w sezonie 2015/2016, kolejno w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Ze względu na swą atrakcyjną formę i widowiskowość wydarzenie to staje się coraz bardziej popularne wśród polskich miłośników koni i sportów jeździeckich. Poza skokami przez przeszkody można podziwiać ujeżdżanie, powożenie zaprzęgami, czy rywalizację dzieci na kucach.

Część konkursów transmitują różne stacje telewizyjne. Nic dziwnego, że Cavaliada przyczyniła się do promocji sportu jeździeckiego w ostatnich latach. Dla wielu widzów jest to też okazja, aby z bliska podziwiać piękno polskich koni. Wiele z tych zwierząt pochodzi z wiodących ośrodków hodowli nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, która aktywnie wspiera organizację Cavaliady. Nie wszyscy wiedzą, że hodowla słynnych arabów w Janowie Podlaskim, Michałowie czy Białce jest możliwa między innymi dzięki nadzorowi właścicielskiemu ANR. Dbamy o to, by utrzymać i rozwijać to co najlepsze w polskiej hodowli koni – powiedział dr Waldemar Humięcki podczas rozmowy z jednym z dziennikarzy obsługujących imprezę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj