-9.8 C
Warszawa
czwartek, 30 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Ceny warzyw na rynkach hurtowych

  Najnowsze

  Ceny większości warzyw gruntowych w Polsce w lipcu br. utrzymywały się na poziomie zbliżonym bądź wyższym w relacji do roku poprzedniego. Według danych Ministerstwa Rolnictwa na rynkach hurtowych w pierwszych trzech tygodniach tego miesiąca, przeciętna cena kapusty młodej wynosiła 1,53 zł/szt. wobec 1,54 zł/szt. w roku poprzednim.

  Ceny warzyw na rynkach hurtowych, agri24

  O 31% podrożała natomiast młoda cebula, której ceny ukształtowały się na poziomie 1,94 zł/kg. Cena młodej marchwi zanotowała 41% wzrost do 1,75 zł/ pęczek, ziemniaki natomiast o 34% do 0,79 zł/szt.

  Wzrosty cen odnotowano przede wszystkim w przypadku warzyw gruntowych. Jesli chodzi o warzywa spod osłon i pieczarki ich ceny pozostają niższe w relacji rocznej.

  Ceny pomidorów w rozpatrywanym okresie ukształtowały się na poziomie 2,20 zł/kg – o 28% niższym r/r, pieczarek natomiast na poziomie 5,10 zł/kg – o 7% niższym niż przed rokiem.

  źródło: BGŻ BNP Paribas

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów