-9.8 C
Warszawa
sobota, 21 maja, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Ciągnik przygniótł 64-latka, który poniósł śmierć na miejscu

  Najnowsze

  Wraz z nadejściem wiosny na drogach można zaobserwować większy ruch sprzętu rolniczego. Policja apeluje i przypomina, aby zadbać o prawidłowy stan techniczny wszelkiego rodzaju urządzeń rolniczych, które poruszają się po drogach publicznych. Bagatelizowane przez kierujących poruszających się takimi pojazdami niesprawności np. w oświetleniu pojazdów, czy układzie hamulcowym w rzeczywistości może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie może być przyczyną tragedii, jaką niewątpliwie jest wypadek drogowy.

  Do tragicznego w skutkach  zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego doszło 18 marca 2022 roku na terenie gminy Słupia. 64-letni mieszkaniec gminy Słupia kierował ciągnikiem rolniczym wraz z dwoma przyczepami  załadowanymi drewnem. Podczas skręcania na spadku drogi, doszło do przeciążenia, co doprowadziło do przewrócenia pojazdu. Ciągnik przygniótł 64-latka, który poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobnie zły stan techniczny pojazdów oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego były powodem tragedii. To pokazuje jak ważne jest użytkowanie sprzętu w dobrym stanie technicznym i w sposób prawidłowy.

  Pozostali użytkownicy w przypadku napotkania na drodze dużego sprzętu rolniczego powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Podczas wyprzedzania pojazdu posiadającego spore gabaryty, manewry wykonujmy z bardzo dużą ostrożnością.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  4-latek za kierownicą ciągnika zatrzymany przez policję

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Na siedzeniu kierowcy siedział 4-latek, a obok niego na błotniku dziadek, który...

  Więcej artykułów