sobota, 26 listopada, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Ciągnik rolniczy w rzece, mężczyzna obok. Tragedia na Podlasiu

  Najnowsze

  7 lutego 2022 roku o godzinie 09.58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie, że do przydrożnego rowu, który był wypełniony wodą wpadł ciągnik rolniczy przy drodze żwirowej łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka – ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana.

  Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce Posterunku w Czeremsze oraz zastęp z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeremsze.

  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że ciągnik rolniczy spadł z przepustu do rzeczki Studzianka, która przepływała prostopadle do drogi łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka. Kierowca pojazdu niestety nie przeżył zdarzenia.

  fot. PSP w Hajnówce

  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wydobyciu poszkodowanego. Strażacy na rzece rozłożyli zapory sporpcyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ewentualnych płynów eksploatacyjnych.

  Do zdarzenia zadysponowano dodatkowo ciężki samochód ratownictwa technicznego Mega-City z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Białymstoku w celu wydobycia ciągnika rolniczego. Z uwagi na lokalizację zdarzenia na granicy powiatu hajnowskiego oraz siemiatyckiego do działań został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Siemiatyczach. Ostatecznie lokalizacja zdarzenia została określona jako gm. Nurzec Stacja, pow. siemiatycki.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego przystąpiono do wydobycia ciągnika. Po zabezpieczeniu pojazdu na drodze strażacy przeszukali miejsce zdarzenia w celu wykluczenia innych poszkodowanych.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Ciągnik wylądował w rowie. Traktorzysta uwięziony w kabinie

  W dniu 15.11.2022 r. około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o wypadku...

  Więcej artykułów