piątek, 14 maja, 2021
-9.8 C
Warszawa

  Ciągnik zderzył się z osobówką. Interweniował śmigłowiec LPR

  Najnowsze

  W dniu 9 marca 2021 r. o godzinie 13:05 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki FIAT TIPO oraz ciągnika rolniczego URSUS.

  Jak informuje mł. bryg. Leszek Walczak – po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego (w którym podróżowały 4 osoby w tym 2 dzieci) oraz ciągnika rolniczego. W samochodzie osobowym znajdował się uwięziony mężczyzna. 3 osoby podróżujące samochodem oraz kierowca ciągnika opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Droga powiatowa 2033 była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

  fot.  JRG Oborniki

  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego mężczyzny w samochodzie osobowym przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuowaniu go z pojazdu, zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR, pomoc w transporcie poszkodowanego z karetki do śmigłowca, przemieszczeniu ciągnika rolniczego na pobocze drogi oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

  W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 6 zastępów w sile 22 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

  - Reklama -
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  Czytaj również

  Czy KOWR przysługuje prawo pierwokupu, jeżeli grunty rolne kupuje rolnik indywidualny?

  Rolnik indywidualny może nabywać grunty rolne niezależnie od miejsca ich położenia, przy czym powierzchnia nabywanej nieruchomości rolnej wraz z...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -