CLAAS, jeden z wiodących producentów maszyn rolniczych na świecie, zdołał doprowadzić do wzrostu przychodów ze sprzedaży, które były najwyższe w jego historii i wyniosły 3.838 miliardów euro (w roku poprzednim: była to kwota 3.823 bilionów euro) pomimo znacznej tendencji spadkowej na rynku.

Przy przychodach przed opodatkowaniem w kwocie 158 milionów euro (w poprzednim roku: 155 milionów euro), CLAAS osiągnął rentowność sprzedaży na poziomie 4.1 procenta.

  • Przychody ze sprzedaży osiągnęły kwotę 3.838 miliardów euro
  • Przychody przed opodatkowaniem osiągnęły poziom 158 milionów euro
  • Poza Europą wzrost sprzedaży osiągnął poziom liczby dwucyfrowej
  • Perspektywy na rok 2016: Stabilna sprzedaż i dochody

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki naszej międzynarodowej strukturze i szerokiemu asortymentowi produktów byliśmy w stanie przezwyciężyć obecną tendencję zniżkową na rynku. Wzrost sprzedaży o podwójną cyfrę poza Europą był pozytywnym czynnikiem w osiągniętych przez nas wynikach”, powiedział Lothar Kriszun rzecznik Zarządu CLAAS.

W przyszłym roku światowy rynek profesjonalnych maszyn rolniczych skurczy się o około 20 procent. Spadek cen produktów i stosunkowo nowe floty maszyn w wielu obszarach, mają wyraźnie negatywny wpływ na tendencje zakupowe klientów. Niemniej jednak, CLAAS był w stanie jeszcze bardzie wzmocnić swoją pozycję lidera w Europie. Sprzedaż w Ameryce Północnej i Południowej rozwija się w sposób pozytywny, podczas gdy w Europie Wschodniej wydaje się spadać. Jeśli chodzi o Azję, CLASS osiągnął dalszy wzrost w Indiach, a w Chinach ustabilizował się rynek maszyn do zbioru kukurydzy.

Rozwój i modernizacja miejsc produkcyjnych i lokalizacji sprzedaży

CLAAS skoncentrował inwestycje w swoje aktywa w Rosji, Francji i Niemczech. Na początku października pracę rozpoczęła najnowocześniejsza fabryka maszyn rolniczych w Europie, która mieści się w mieście Krasnodar na południu Rosji.  Niedługo potem firma podpisała list intencyjny z Federacją Rosyjską – w którym głównym celem jest określenie CLAAS jako “rosyjskiego producenta”. Zapotrzebowanie na skuteczną technologię żniwną jest wysokie, podobnie jak trwająca potrzeba modernizacji.

W centrum badawczym w Trangé we Francji, oddano do użytku dwa nowe duże stanowiska testowe. Nowe możliwości pozwalają na symulację żywotności całego traktora w przeciągu czterech tygodni. W Hamm w Niemczech, technologia składowania została poddana dalszej modernizacji, aby upewnić się, że dostawa części zamiennych na całym świecie może być przeprowadzona w sposób jak najbardziej efektywny.  Inne kluczowe obszary inwestycji to światowy rozwój sprzedaży i sieć dilerska oraz dalsza digitalizacja technologii.

Światowy wzrost liczby pracowników

Na dzień 30 września 2015 liczba pracowników na całym świecie wzrosła do 11,535 (w roku poprzednim: 11,407). Była to głównie zasługa wzrostu liczby pracowników w Chinach oraz rozwoju światowej aktywności sprzedażowej. Przez ostatnie dwa lata liczba pracowników wzrosła o niemal 20 procent. W Niemczech CLAAS zatrudnia personel składający się z 5250 osób, a także szkoli swoich własnych młodszych pracowników. W roku 2015 liczba osób odbywających szkolenie była na wysokim poziomie 7.8 procent (w roku poprzednim: 7.3 procent).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj