Copa i Cogeca są zadowolone z deklaracji Stanów Zjednoczonych odnośnie zniesienia zakazu importu holenderskiej wołowiny i otwarcia amerykańskiego rynku dla unijnych jabłek i gruszek.

Copa i Cogeca stwierdziły dzisiaj, że informacje przekazane przez Stany Zjednoczone odnośnie zniesienia zakazu importu holenderskiej wołowiny i otwarcia amerykańskiego rynku dla unijnych jabłek i gruszek stanowią krok we właściwym kierunku. Przemawiając w Brukseli, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział „To dobra wiadomość, która wysyła pozytywny sygnał dla negocjacji umowy o wolnym handlu między UE i USA – TTIP.” „Do tej pory jedynie ograniczone ilości unijnej wołowiny trafiły na rynek USA. Apelujemy o zwiększenie eksportu. Stanowi to promyk nadziei dla innych państw członkowskich liczących na eksport wołowiny do USA.

Deklaracja USA odnośnie otwarcia rynku dla unijnych jabłek i gruszek również stanowi pozytywny krok. Do tej pory nie eksportowaliśmy żadnych jabłek ani gruszek do USA ze względu na nadmierną biurokrację i koszty administracyjne. Decyzja ta powinna ułatwić eksport jabłek i gruszek z UE.” „W rzeczy samej, biurokracja i bariery pozataryfowe są, naszym zdaniem, najważniejszym zagadnieniem, które powinno zostać poruszone w czasie negocjacji #TTIP. Na przykład, unijni producenci mleka również stają przed poważnymi przeszkodami związanymi z wprowadzeniem produktów mlecznych klasy A na rynek USA, co praktycznie blokuje nasz eksport. Trzeba się tym zająć, ” podsumował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj