Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie w zakresie systemu zezwoleń na nasadzenia winorośli

Najnowsze

Ciągnik zderzył się z ciężarówką. TIR leżał w poprzek drogi [zdjęcia]

Do groźnego wypadku doszło na DK 62. Samochód ciężarowy wywrócił się, blokując drogę na kilka godzin....

Warszawiak ukradł ciągnik. Maszyna miała nadajnik GPS

W niespełna godzinę policjanci odzyskali skradziony na terenie gminy Serock ciągnik rolniczy o wartości 70 tys....

Restrukturyzacja małych gospodarstw – nabór wniosków niebawem

Od 28 lutego do 28 marca 2020 r. rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń,...

Copa i Cogeca wyrażają zadowolenie z zasadniczej idei nowego unijnego systemu zezwoleń na nasadzenia winorośli i apelują o utrzymanie środków wsparcia po 2018 r., by zwiększyć konkurencyjność sektora. Copa i Cogeca wyraziłyj zadowolenie z zasadniczej idei nowego unijnego systemu zezwoleń na nasadzenia winorośli i wystosowały apel o utrzymanie aktualnych środków wsparcia po 2018 r., by zwiększyć konkurencyjność sektora. Reakcja Copa i Cogeca odnosi się do zasad opublikowanych przez Komisję.

Przewodniczącego grupy roboczej „Wino” Thierry Coste powiedział: „Nowy system, który ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r., stanowi krok we właściwym kierunku w porównaniu do decyzji politycznej z 2008 r. Cieszymy się, że państwa członkowskie zdały sobie sprawę z konieczności utrzymania jednolitych ram prawnych we wszystkich państwach członkowskich obejmujących wszystkie rodzaje wina. 

Nowe przepisy są spójne z wnioskami grupy wysokiego szczebla ds. praw sadzenia w sektorze wina. UE jest największym eksporterem wina na świecie. W 2013 r. nasze eksporty były warte 9 mld euro. Nowe zasady pozwolą na dalszy rozwój sektora przy jednoczesnym uznaniu konieczności ochrony win przed oszustwami i imitacjami za pomocą oznaczeń geograficznych”.
Dodał: „Zewnętrzne badania nad konkurencyjnością sektora wina podkreślają, że programy wsparcia w ramach jednolitej wspólnej organizacji rynku (WOR), jak np. środki promocyjne i restrukturyzacyjne, w znacznym stopniu zwiększyły wydajność sektora. Dlatego właśnie chcemy utrzymania tych środków po 2018 r.”.

„Kolejnym ważnym czynnikiem, który może zwiększyć konkurencyjność sektora jest unijny system oznaczeń geograficznych (OG), który chroni nasze wysokiej jakości produkty przed imitacjami. By doprowadzić do wzrostu wydajności sektora ważne jest zagwarantowanie szerszego uznania systemu OG i jego ochrony w ramach negocjacji handlowych UE-USA, UEJaponia i UE-Chiny”, dodał Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen.

Poprzedni artykułVicon Andex 904 Hydro
Następny artykułZMW popiera Adama Jarubasa
- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Ogromne straty po pożarze w firmie sprzedającej maszyny rolnicze [VIDEO]

Na dwadzieścia milionów złotych wstępnie oszacowano straty po nocnym pożarze w miejscowości Kazimierzówka w województwie lubelskim.

Agrounia znów w stolicy. Protest przed UOKiK. Później rolnicy zablokowali Biedronkę

Członkowie Agrounii dziś najpierw przyszli przed Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bo to do UOKiKu od co najmniej kilku tygodni ...

Rzeźnie rolnicze – ułatwienia dla rolników

18 lutego 2020 r. wchodzą w życie nowe przepisy, które wprowadzają ułatwienia w zakresie przepisów weterynaryjnych dla podmiotów zamierzających prowadzić...

Duży wzrost sprzedaży nowych ciągników rolniczych

Pierwszy miesiąc 2020 roku pod względem rejestracji nowych ciągników był wyjątkowo dobry porównując go do stycznia 2019 czy stycznia 2018 roku. Zarejestrowano...

Podpalacze ster siana i słomy zatrzymani

Od października 2019 roku w pobliżu Pińczowa dochodziło do pożarów stert balotów siana i słomy przechowywanych na otwartej przestrzeni....

Więcej artykułów