-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Ćwierćmilionowy gość w żubrzej zagrodzie

  Najnowsze

  Bramę zagrody pokazowej żubrów w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany) przekroczył ćwierćmilionowy odwiedzający. Był nim Grzegorz Rzemień z Rzeszowa, który kuzynowi z Francji pokazywał bieszczadzkie żubry.

  Ćwierćmilionowy gość w żubrzej zagrodzie, agri24

  fot. Tomasz Różycki

  „Ćwierćmilionowy" otrzymał od leśników ze Stuposian pluszowego żubrzyka. – Licznik elektroniczny, który założyliśmy po otwarciu zagrody bije coraz szybciej. Trzy lata temu, czyli w pierwszym sezonie po otwarciu, zajrzało tu 46 tysięcy turystów, rok temu o tej porze na liczniku widniała liczba 135 tysięcy, a teraz, jeszcze niemal u progu czwartego sezonu turystycznego licznik wskazał ponad 250 tys., co świadczy o rosnącym wciąż zainteresowaniu turystów – analizuje Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany.

  Stado w Mucznem, jak zaznacza nadleśniczy, rozwija się bardzo dynamicznie.-  Mamy już pięć osobników, które tu się urodziły, a z kolei sześć żubrów, które osiągnęły doskonałą kondycję wypuściliśmy do stad wolnościowych, gdzie dobrze sobie radzą i zapewne spełnią swoją funkcję w zachowaniu puli genowej.

  Wszystko zaczęło się 16 lutego 2012 r., gdy do zagrody przybyły trzy osobniki ze Szwajcarii – dwie krowy (Uroa i Tjilli) oraz byk (Urkan). 28 marca dowieziono dwie krowy i byka z Francji. Z kolei w lipcu tego samego roku do stada dołączył jako siódmy żubr Jonas z Niemiec.

  Obecnie stado w zagrodzie liczy 11 osobników, w tym dwa tegoroczne żubrzątka, które na swe „chrzciny" muszą czekać aż do 8 sierpnia, kiedy to w trakcie Dnia Żubra zostaną im nadane imiona wybrane w drodze konkursu.

  źródło: EDWARD MARSZAłEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROśNIE

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -