-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Czempionat koni zimnokrwistych w Kętrzynie

  Najnowsze

  W dniach 18-19 lipca br. w Stadzie Ogierów w Kętrzynie należącym do Stadniny Koni „Nowe Jankowice" sp. z o.o. odbył się XIV Czempionat Koni Zimnokrwistych, II Specjalistyczna Wystawa Koni Ardeńskich, Sokólskich i Sztumskich oraz XIX Pokazy Konne.

  Czempionat w Kętrzynie jest największą imprezą tego rodzaju  w Polsce  i jedną z największych w Europie. Do oceny wystawiono ponad 80 koni w dwóch grupach wiekowych: rocznych i dwu letnich, w rasach: Polski Koń Zimnokrwisty, Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim i typie Sokólskim, Arden Polski.

  W Czempionacie tradycyjnie uczestniczyła Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentował Dyrektor Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Sylwester Grotkowski.

  Organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program dla publiczności, hodowców i sympatyków koni ras zimnokrwistych. Oprócz tradycyjnej Prezentacji Ras i Zaprzęgów przedstawiono Kadryl Sulek, Kadryl w Siodle, Zawody w przeciąganiu liny „Konie kontra Publiczność”, Zawody w powożeniu Końmi Zimnokrwistymi, oraz słynną Poręcz Ogierów Zimnokrwistych. Poręcz to jednoczesna prezentacja piętnastu Ogierów, z których każdy waży około jednej tony.

  Swoje osiągnięcia hodowlane prezentowała również Stadnina Koni „Nowe Jankowice” sp. z o.o., nad którą Agencja Nieruchomości Rolnych sprawuje nadzór właścicielski. Tak jak w poprzednich latach Stadnina zdobyła tytuły Czempionów i Wice Czempionów, potwierdzając tym samym swoje ogromne zasługi dla hodowli Polskiego Konia Zimnokrwistego w Polsce.

  1)  Ogier LIDER – Czempion w Grupie Dwuletnich Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Super Czempion Wystawy,

  2)  Klacz BOSALLA – Czempionka w Grupie Rocznych Klaczy Rasy Polski Koń Zimnokrwisty,

  3)  Ogier IMEDOR – Wiceczempion w Grupie Rocznych Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty,

  4)  Klacz ILA – Wiceczempionka w Grupie Dwuletnich Klaczy Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim,

  5)  Ogier LAWLEN – Czempion w Grupie Rocznych Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim,

  6)  Ogier BOSMIN – Czempion w Grupie Dwuletnich Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim, Najlepszy Ogier Sztumski  Wystawy.

  źródło: OT ANR w Olsztynie

  Poprzedni artykuł71 i 72 ognisko ASF na Podlasiu
  Następny artykułPojazd użytkowy
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -