-9.8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021

  Czy KOWR przysługuje prawo pierwokupu, jeżeli grunty rolne kupuje rolnik indywidualny?

  Najnowsze

  Rolnik indywidualny może nabywać grunty rolne niezależnie od miejsca ich położenia, przy czym powierzchnia nabywanej nieruchomości rolnej wraz z powierzchnią nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego nabywcy nie może przekroczyć 300 ha użytków rolnych.

  Należy jednak zwrócić uwagę, że zgodnie z art. 3 ust. 4 w związku z ust. 7 ustawy, jeżeli nabywana przez rolnika indywidualnego nieruchomość rolna nie powiększa jego gospodarstwa rodzinnego lub jest położona w gminie, w której nie ma on miejsca zamieszkania (lub w gminie, która nie graniczy z tą gminą), Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa przysługuje w takim przypadku prawo pierwokupu.

  Wówczas sporządzana jest warunkowa umowa sprzedaży, którą przesyła się do KOWR. Niezłożenie przez KOWR w terminie miesiąca oświadczenia o skorzystaniu z  pierwokupu oznacza możliwość zawarcia docelowej umowy przenoszącej własność.

  ŹródłoKOWR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Jak przygotować opony rolnicze do sezonu.

  Przygotowanie opon rolniczych do sezonu Sezon zimowy jest najlepszym czasem na to, by przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjneprzy pojazdach rolniczych. Niesprzyjające...

  Więcej artykułów