niedziela, 25 października, 2020
10.9 C
Warszawa
  shiuz
  grene
  grene
  grene
  grene

  Czy rolnik powinien zainwestować w ubezpieczenie na życie?

  Najnowsze

  Ciężarówka wbiła się w sieczkarnie [zdjęcia]

  Do zdarzenia drogowego doszło na łuku drogi wojewódzkiej nr 507 w pobliżu miejscowości Cieszęta w gm. Pieniężno. W wyniku zderzenia...

  Premier zapowiedział nowe obostrzenia. Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 osób

  Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji zapowiedział "bardzo zdecydowane działania". Od soboty cała Polska staje się strefą...

  Rolnicy w czasie protestu zrobili korytarz życia. Policja eskortowała rodzącą kobietę [VIDEO]

  W związku z trwającym protestem rolników policjanci nadzorowali i kierowali ruchem drogowym na krajowej szesnastce na...

  Czy rolnik powinien zainwestować w ubezpieczenie na życie?

  Zabezpieczenie swojej przyszłości powinno być możliwe dla każdego, bez względu na wykonywany zawód. Polisa na życie może okazać się bardzo ważnym wsparciem finansowym w wielu różnych trudnych sytuacjach. Zobaczmy, jakie ubezpieczenie na życie może być najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla rolnika, a także – na co zwracać uwagę podczas wybierania odpowiedniego produktu.

  Rolnictwem w Polsce zajmuje się naprawdę spora grupa osób i jest to sektor, w którym nie możemy wykluczyć wypadków, kontuzji, poważnego zachorowania czy wczesnej śmierci. Zakup indywidualnej polisy na życie jest zatem dobrym pomysłem. Pomocna w tym będzie najlepsza porównywarka ubezpieczeń ze składką poniżej 50 zł miesięcznie. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, w którym podamy informacje o zarobkach, wieku oraz preferencjach względem ubezpieczenia, a na podstawie udzielonych odpowiedzi zostanie przygotowana specjalnie dopasowana oferta.

  Od czego ubezpieczyć się w polisie na życie?

  Podstawowa funkcja ubezpieczenia na życie sprowadza się do zabezpieczenia finansowego dla bliskich na wypadek śmierci. Wydawać by się mogło, że to stosunkowo niewiele, jednak pamiętajmy o tym, że wielu Polaków, w tym również rolników – posiada spore zobowiązania finansowe w postaci kredytów. Nagła nieprzewidziana śmierć może znacząco obciążyć bliskich – partnerkę, dzieci czy rodziców zmarłego. Odszkodowanie z polisy pozwala uporać się z takimi problemami i utrzymać dotychczasowy poziom życia.

  Oprócz podstawowej ochrony możemy zdecydować się również na jej rozszerzenie poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. Takie rozszerzenie zwiększa naszą szansę na otrzymanie świadczenia, jak również znacząco może pomóc w wielu różnych trudnościach życiowych.

  Ochronę możemy zwiększyć o umowy dotyczące:

  • operacji chirurgicznej,
  • pobytu w szpitalu,
  • poważnego zachorowania (np. zawał serca, udar mózgu),
  • zdiagnozowania nowotworu złośliwego,
  • wypadku komunikacyjnego,
  • urazu ciała.

  Pamiętajmy, że oprócz świadczenia finansowego ubezpieczyciel może nam również zorganizować pomoc innego rodzaju w ramach pakietu assistance, zatem przy wyborze polisy również warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie oferuje polis. Assistance może zapewnić nam m.in.:

  • transport medyczny,
  • dowóz leków,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • wsparcie psychologiczne,
  • dodatkowe konsultacje specjalisty,
  • pomoc domową po hospitalizacji.

  Rolnicy ze względu na zamieszkiwanie z dala od miast, przy wypadku lub poważnym zachorowaniu mogą mieć trudność np. z dojazdem do szpitala lub wykupem leków niezbędnych do wyzdrowienia. W takich sytuacjach może pomóc nam ubezpieczyciel i warto o tym pamiętać.

  Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto zorientować się co dokładnie oferują nam różne oferty ubezpieczeniowe. Sprawdźmy nie tylko dostępne sumy ubezpieczenia czy zakres ochrony, ale również widełki wiekowe, w jakich możemy przystąpić do zakupu. Część ofert może oferować ochronę np. do 55 roku życia, inne z kolei do 69 roku życia. Pomóc nam może porównanie ubezpieczeń na życie online dzięki czemu znajdziemy ofertę maksymalnie dopasowaną do naszych oczekiwań.

  Pod uwagę warto wziąć także własną sytuację finansową, zaciągnięte kredyty, dzieci oraz stan zdrowia. Pamiętajmy o tym, że umowę z ubezpieczycielem można odpowiednio zmodyfikować, np. wybierając częstotliwość opłacania składki jako roczną z uwagi na moment, w którym spodziewamy się mieć większe przychody.

  O czym jeszcze pamiętać przy wyborze ubezpieczenia na życie?

  Nie każdy z nas musi posiadać biegłą znajomość rynku ubezpieczeniowego, jednak o pewnych rzeczach musimy wiedzieć przy wybieraniu ubezpieczenia na życie. Bardzo ważna jest znajomość dokumentu OWU, dzięki któremu poznamy wszystkie szczegóły dotyczące umowy.

  Przede wszystkim zwróćmy uwagę na samym początku czy suma ubezpieczenia, wysokość składki czy zakres ochrony odpowiadają temu, co planowaliśmy na samym początku. Polisa może różnić się od tej, którą chcieliśmy kupić na początku. Dzieje się tak, ponieważ wpływ na całokształt polisy ma np. wynik ankiety medycznej i jeśli wynika z niej, że przechodziliśmy już kilka operacji, to ubezpieczyciel może zaproponować nam inne warunki umowy.

  Oprócz tego zmiany w umowie mogą wynikać z rozmowy z agentem. W trakcie spotkania możemy zmienić zdanie w sprawie wysokości sumy ubezpieczenia lub np. dobrać umowę dodatkową, którą uznamy za niezbędną. Takie rozszerzenie może podnieść składkę, jak również wpłynąć na sumę ubezpieczenia.

  Warto sprawdzić również wyłączenia odpowiedzialności. Jest to zapis, który dokładnie określa w jakich okolicznościach ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy i nie wypłacić nam świadczenia.

  Do wyłączeń odpowiedzialności zaliczają się najczęściej śmierć lub uszczerbek na zdrowiu powstałe w wyniku:

  • próby samobójczej,
  • samookaleczenia,
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających,
  • brania udziału w bójce.

  Pamiętajmy o tym, by sprawdzić również karencję. Jest to okres pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w tym zakresie. Przykładowo – ochrona dotycząca poważnego zachorowania może wynosić 6 miesięcy, co pozwoli ubezpieczycielowi wykluczyć, że ubezpieczony zdecydował się na zakup polisy wyłącznie ze powodu wiedzy o swoich problemach zdrowotnych.

  - Reklama -
  agroinstal

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  Czytaj również

  Wjeżdżając na prom ciągnik z przyczepami zboża wpadł do wody [zdjęcia]

  O godz. 9:02 zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko PSP Inowrocław do miejscowości Złotowo - przeprawa promowa. Zerwana lina...

  60 gmin uwolnionych z „niebieskiej strefy” ASF

  60 gmin w woj. lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim zostało uwolnionych z „niebieskiej strefy”. Tym samym nastąpiło złagodzenie restrykcji nałożonych na podstawie przepisów...

  MRiRW: kompromis ministrów rolnictwa w zakresie WPR po 2020 r.

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda uczestniczył w obradach Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które odbywały się w Luksemburgu w...

  Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zatrzymany przez policję

  W środę rano rolnicy rozpoczęli blokowanie głównych dróg w ramach protestu przeciw "piątce dla zwierząt". Ustawa o ochronie zwierząt w całości jest...

  Skradziono dwa ciągniki Deutz-Fahr

  W dniu 19.10 w oddziale Stomil Agro Wilków (woj. opolskie) skradziono dwa ciągniki rolnicze model Agrotron 6165 Deutz Fahr o numerach:

  Więcej artykułów