-9.8 C
Warszawa
sobota, 25 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Czy WSK wróci na Polską wieś?

  Najnowsze

  WSK – marka polskich motocykli popularnych produkowanych w latach 1954-1985 przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku. Nazwa i znak firmowy pochodziły wprost od nazwy producenta: Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku, gdzie dla zaspokojenia potrzeb rynku w 1954 roku zlokalizowano dodatkową produkcję motocykli M06. 

  Czy WSK wróci na Polską wieś?, agri24

  W ostatnim czasie na polskich drogach pojawiły się Junaki oraz Romety w nowej odsłonie. Popularność tych motocykli jest potęgowana przez "uwolnienie" prawa jazdy kategorii A do pojemności 125 cm3. Być może już niedługo do tego grona dołączy jeszcze kultowa "wueska", zwana potocznie „wiejskim sprzętem kaskaderskim”.

  Jak donosi bankier.pl ludzie z WSK "PZL Świdnik" pracują już od kilku lat nad takim projektem. Jednak głośno zrobiło się dopiero w ostatnim czasie, a firma pracuje obecnie nad strukturą formalno-prawną projektu oraz finansowaniem.

  Co ciekawe, nowa WSK ma powstawać wyłącznie w Polsce, w fabryce w Świdniku. Na razie nie wiadomo nic na temat wyglądu maszyny, jednak ma ona mocno nawiązywać do protoplasty. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów