Wiceszef resortu rolnictwa Ryszard Zarudzki na wtorkowej konferencji w siedzibie ARiMR podkreślił, że wbrew nieprawdziwym doniesieniom medialnym, niezagrożona jest realizacja płatności obszarowych za rok 2017.

Do 16 maja br. 85 proc. rolników złożyło wnioski o dopłaty, a mają na to czas do 31 maja, gdyż termin ich składania został wydłużony, decyzją resortu rolnictwa, o dwa tygodnie. Z kolei we wrześniu, jak powiedział Ryszard Zarudzki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma podjąć decyzję o tym, czy, kiedy i w jakiej wysokości mają być wypłacane zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za 2017 r.

Natomiast Dariusz Golec Prezes ARiMR poinformował, że ARiMR przygotowuje system informatyczny do ewentualnych wypłat tych środków. Przedstawił także dane obrazujące skalę oraz złożoność systemu IT Agencji. Swą wielkością jest on porównywalny do systemu, którym dysponuje ZUS. Obsługuje 1,355 mln rolników, tyle co łącznie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Austrii, Holandii, Danii i Belgii, a wnioski o dopłaty obejmują 14,1 mln ha, położonych na ponad 10 mln działek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię