-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Dobra cena rzepaku

  Najnowsze

  Ceny rzepaku na krajowym rynku w lipcu i sierpniu br. były wyższe średnio o 10% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Oczekiwania co do mniejszej podaży rzepaku na światowym i europejskim rynku w bieżącym sezonie 2015/16 przyczyniły się do wzrostu cen tego surowca w relacji rocznej.

  Dobra cena rzepaku, agri24

  Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW), w Polsce w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego sezonu 2015/16, tj. okresie lipiec-sierpień br., przeciętna cena rzepaku netto płacona dostawcom przez przedsiębiorstwa dokonujące zakupu rzepaku wyniosła ok. 1480 zł/t.

  Podana wyżej cena została wyliczona jako średnia cena rzepaku zakupionego w ramach zawartych kontraktów i poza nimi. W stosunku do analogicznych miesięcy w 2014 roku średnia cena rzepaku była wyższa o 10%. Z drugiej strony była o 9 % niższa od średniej uzyskiwanej w lipcu i  sierpniu w ostatnich 3 latach.

  źródło: BGŻ BNP Paribas

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -