-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Dobre praktyki na OSN

  Najnowsze

  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie jako lider konsorcjum instytucji uprzejmie informuje, że w ramach konsorcjum realizuje projekt pod nazwą DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE NA OBSZARACH SZCZEGÓLNIE NARAŻONYCH NA AZOTANY POCHODZENIA ROLNICZEGO, tzw. OSN.

  W skład konsorcjum wchodzą:

  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
  Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
  Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
  Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
  Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie
  Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
  Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy
  Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników

  Cel realizacji: zorganizowanie dla rolników z terenów województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego trzydniowych szkoleń w tym dwudniowych szkoleń stacjonarnych i jednego dnia poświęconego na wyjazd studyjny do wzorowego gospodarstwa rolnego.

  Szkolenia skierowane są do rolników, których gospodarstwa w całości lub częściowo zlokalizowane są na obszarach zakwalifikowanych na lata 2012-2016 jako szczególnie narażone na azotany pochodzenia rolniczego, tzw. OSN. Uczestnicy szkoleń powinni posiadać gospodarstwo rolne o profilu zwierzęcym lub mieszanym roślinno-zwierzęcym. SZKOLENIA SĄ BEZPŁATNE!

  Program szkolenia zapewnia uczestnikom pogłębienie wiedzy z zakresu wdrażania we własnych gospodarstwach dobrych praktyk rolniczych, które zapobiegają odpływom azotanów ze źródeł rolniczych do wód lądowych. Uczestnicy szkolenia poznają proces związany z eutrofizacją wód, jej przyczyny i sposoby zapobiegania. Trzeciego dnia podczas wyjazdu studyjnego uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznania się ze stosowanymi dobrymi praktykami rolnymi w zakresie zrównoważonej i racjonalnej gospodarki nawozami jak również podejmowanymi działaniami rolnośrodowiskowymi mającymi na celu ograniczenie spływu makroskładników: azotanów i fosforanów do wód.

  Więcej informacji (kliknij)

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -