Dopiero co piąty rolnik złożył wniosek o dopłaty. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 15 marca przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Tylko 21 dni zostało uprawnionym rolnikom na złożenie odpowiednich dokumentów i otrzymanie 100% należnych płatności. Kto się spóźni musi liczyć się z konsekwencjami obniżenia stawek płatności.

Jak podaje ARiMR do 25 kwietnia rolnicy złożyli do ARiMR 367 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Patrząc na liczbę złożonych wniosków w 2015 r. gdzie wyniosła ponad 1 350 tys., w tym roku rolnicy złożyli dopiero 1/5 wniosków, a czasu jest coraz mniej.

Agencja zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków na ostatnią chwilę.

Pozwoli to na spokojną ocenę składanych wniosków oraz w przypadku stwierdzenia braków na ich poprawienie w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich.  W przypadku bowiem gdy okaże się, że złożony wniosek jest niekompletny, kierownik biura powiatowego Agencji, niezwłocznie po jego otrzymaniu, informuje rolnika o stwierdzonych brakach oraz o skutkach ich nieusunięcia w terminie do 10 czerwca 2016 r. , chyba że ten termin upłynął.

W przypadku, gdy rolnik nie usunie braków do 10 czerwca 2016 r., wniosek o przyznanie płatności jest rozpatrywany w zakresie, w jakim został prawidłowo wypełniony, oraz na podstawie dołączonych do niego właściwych dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj