Dopłaty: MRiRW w ostatniej chwili zmienia jeszcze zasady

Niebawem, bo już 15 marca biura powiatowe ARiMR zaczną przyjmować wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2016. Natomiast od początku lutego ARiMR rozsyła spersonalizowane wnioski do rolników, jak już informowaliśmy często te wnioski posiadają błędy.

W ostatniej chwili tj. 8 marca, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało projekt zmian przepisów dotyczących wymagań jakie powinny spełniać wnioski w sprawach dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Rolnik składając wniosek o przyznanie płatności za rok 2016 posiadający działki rolne wchodzące w  skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa będzie musiał złożyć oświadczenie, że posiada tytuł prawny do danego gruntu należącego ANR.

W związku z tym, że ARiMR formularze wniosków już rozesłała do przyszłych beneficjentów, zaproponowano, termin na złożenie stosownego oświadczenia na formularzu przygotowanym i udostępnionym przez ARiMR do 31 sierpnia 2016 r. mimo, że termin na złożenie wniosków minie 16 maja 2016 r.

Natomiast od 1 grudnia ub.r. do 8 marca 2016 r. ARiMR wypłaciła w ramach dopłat bezpośrednich za 2015 rok 4,43 mld złotych. Pieniądze zostały przekazane na konta bankowe ok. 890 tys. rolników.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2015 rok złożyło wiosną ub. r. 1,35 mln rolników. Całkowita koperta finansowa przeznaczona na realizację tych dopłat wynosi 14,49 mld złotych. Dotychczas Agencja wypłaciła łącznie 7,11 mld złotych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj