-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Drogie pomidory spod osłon

  Najnowsze

  Dynamika cen pomidorów spod osłon na rynku krajowym ulega szybkim zmianom. Średnio w sierpniu br. ceny skupu  tych warzyw kształtowały się na poziomie 2,01 zł/kg i były o 53% wyższe niż przed rokiem (dane monitoringu Ministerstwa Rolnictwa).

  Drogie pomidory spod osłon, agri24

  Czynnikiem warunkującym poprawę w tym sektorze była w pewnym sensie stabilizacja rynku eksportowego, a także dość wysoki wpływ cen pomidorów gruntowych, spowodowany niższą ich podażą. Według danych Ministerstwa w sierpniu cena pomidorów gruntowych średnio w kraju na rynkach hurtowych kształtowała si˛e na poziomie 1,69zł/kg i była o 35% wyższa niż przed rokiem.

  Jednak, wzrost cen pomidorów spod osłon w relacji rocznej był znaczący ze względu na niską bazę cenową w roku poprzednim związaną z załamaniem rynku tuż po wprowadzeniu embarga przez Rosję. Na początku września br. relacje cenowe pomidorów spod osłon odwróciły się.
   

  Przeciętna cena tych warzyw w pierwszych dwóch tygodniach bieżącego miesiąca była o 31% niższa niż przed rokiem wynosząc 1,49 zł/kg. Taka zmiana to również kwestia ubiegłorocznej bazy. Ceny krajowych pomidorów spod osłon we wrześniu ubiegłego roku były relatywnie wysokie ze względu na opóźnienie dostaw z Hiszpanii. 

  źródło: BGŻ BNP Paribas
   
   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -