Polska Izba Mleka, pomysłodawca programu edukacyjno-informacyjnego pt. ,,Dzieciaki Mleczaki”, mającego na celu promocję spożycia mleka i mlecznych produktów wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, wesprze organizację turnieju wiedzy i sprawności wśród białostockich przedszkoli.

IV Turniej pt.: „Dzieciaki Mleczaki – Zdrowe Przedszkolaki” odbędzie się 14 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 82 w Białymstoku. Udział w zabawie weźmie kilkadziesiąt przedszkolaków w wieku 5 – 6 lat wraz z opiekunami.

Celem wydarzenia będzie przede wszystkim zwiększenie świadomości wśród najmłodszych w temacie wpływu mleka oraz produktów mlecznych na ich prawidłowy rozwój. Dzięki nauce poprzez zabawę dzieci poznają zdrowe nawyki żywieniowe, a jednocześnie pozwoli to na integrowanie środowisk przedszkolnych miasta Białegostoku.

Turniej będzie się składał z dwóch części: część teoretyczna – będzie dotyczyć zasad zdrowego odżywiania, zwłaszcza roli produktów mlecznych, ich wartości odżywczych, a także postaci, w jakich spożywa się mleko. Część sprawnościowa – będzie dotyczyła zabaw związanych z rozpoznawaniem produktów mlecznych oraz różnego rodzaju konkurencjami, jak np. budowanie wieży z opakowań produktów mlecznych.

dzieciaki-mleczaki

Dzieci, które będą miały przyjemność uczestniczyć w zabawie, nie tylko wzbogacą swoją wiedzę w tak ważnym zakresie, ale również otrzymają upominki i nagrody upamiętniające pełen emocji dzień ufundowane przez Polską Izbę Mleka.

Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Białystok oraz Rzecznik Praw Dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj