-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Dzień fasoli w Czesławicach

  Najnowsze

  W dniu 7 sierpnia 2015 roku w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Czesławicach (woj. lubelskie) COBORU zorganizował „Dzień fasoli”. Uczestniczyli w nim hodowcy i przedstawiciele firm hodowlano-nasiennych, których odmiany posiadają znaczący udział w krajowym rynku tego gatunku, oraz specjaliści COBORU.

  Dzień fasoli w Czesławicach, agri24

  Spotkanie to było doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami odmianowymi. Prezentowane odmiany fasoli w połowie wywodziły się z krajowych ośrodków hodowlanych, pozostałe były hodowli zagranicznej. W większości reprezentowały grupę odmian zielonostrąkowych, przeznaczonych głównie do przetwórstwa. Pokaz doświadczenia wyznaczono w terminie dojrzałości zbiorczej większości odmian. Mimo znacznego deficytu opadów w województwie lubelskim, stan roślin znalazł uznanie w opinii wizytujących osób. Przygotowane próby demonstracyjne strąków pozwalały na ich dogodną ocenę porównawczą.

  W ramach spotkania zaprezentowano też wyniki doświadczeń przeprowadzonych w zakładach doświadczalnych COBORU w ubiegłym sezonie. Podczas wizyty w Czesławicach przybyłych gości zapoznano ponadto z innymi doświadczeniami roślin warzywnych, prowadzonymi dla celów sporządzania list opisowych odmian. Szczególne zaciekawienie wzbudziły doświadczenia z ogórkiem i cebulą.

  źródło: COBORU

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -