10.9 C
Warszawa
środa, 27 maja, 2020

Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu...

  Dzień Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. 2019

  Najnowsze

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  MRiRW: preferencyjne kredyty obrotowe z gwarancją spłaty

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał z Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego aneks do umowy w sprawie finansowania...

  W bieżącym roku obchody Dnia Pola, organizowane wspólnie przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. w Toruniu i Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku i Nowym Stawie odbędą się w rejonie Oddziału „Cukrownia Malbork”.

  Uroczystość odbędzie się 27 czerwca 2019 roku w Starym Polu na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gm. Stare Pole woj. pomorskie, na polach Pana Wiesława Szpury, który jest wieloletnim plantatorem buraka cukrowego uprawiającym każdego roku ok. 100 ha tej szlachetnej rośliny. Pole przeznaczone na pokazy przygotowano już jesienią, zgodnie z obowiązującą praktyką rolniczą.

  Część wystawowa Dnia Pola to:

  – kolekcja odmian buraka cukrowego

  – maszyny

  – programy herbicydowe

  – programy nawozowe

  – I wiele innych.

  Rolnicy podczas zwiedzania będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i rozmów z przedstawicielami firm bezpośrednio na poletkach wystawowych i namiotach.

  W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z władz centralnych i samorządowych, władze Krajowej Spółki Cukrowej S.A., świat nauki, przedstawiciele organizacji związkowych, mediów oraz bardzo liczna grupa plantatorów buraka cukrowego z całej Polski.

  Poza częścią merytoryczną, podczas obchodów Dnia Pola 2019, przygotowywany jest ciekawy program artystyczny dla zaproszonych Gości. Będą występy artystyczne i konkursy z cennymi nagrodami. W tegorocznej imprezie przewidywany jest udział ok. 2 000 osób.

  ŹródłoKSC S.A.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  1 352 Obserwujący
  Obserwuj

  Czytaj również