10.9 C
Warszawa
sobota, 15 sierpnia, 2020

26-latek wpadł pod koła ciągnika kierowanego przez ojca

Z obrażeniami ciała do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR 26-latek z gminy Piaski, który dostał się pod koła ciągnika rolniczego.

  Dziki zagrożeniem dla żołnierzy. Będzie specjalny odstrzał

  Najnowsze

  26-latek wpadł pod koła ciągnika kierowanego przez ojca

  Z obrażeniami ciała do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR 26-latek z gminy Piaski, który dostał się...

  #belachallenge na pomoc choremu Michałkowi

  Z inicjatywy Wójta Gminy Klukowo trwa akcja dla Michasia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Pomoc polega...

  Transport maszyn rolniczych zatrzymany przez ITD

  Przekroczenie nacisku osi napędowej o 1,4 t, brak zezwolenia na poruszanie się pojazdem nienormatywnym, przekroczenie dozwolonych długości...

  Sejmik Województwa Lubelskiego w dniu 11 marca br. przyjął uchwałę dotyczącą przyjęcia projektu uchwały w sprawie ograniczenia populacji zwierząt.

  Jak wynika z projektu uchwały – wprowadza się na terenie jednostki wojskowej – Składu Jawidz 3. Regionalnej Bazy Logistycznej – położonej w miejscowości Jawidz, gmina Spiczyn, powiat łęczyński, województwo lubelskie ograniczenie populacji dzików w liczbie 60 osobników.

  Odstrzału redukcyjnego dokonają osoby uprawnione do posiadania broni myśliwskiej i posiadające uprawnienia do wykonywania polowania. Jak wynika z treści uchwały odstrzał redukcyjny zwierząt obowiązuje przez okres 3 lat od dnia wejścia w życie uchwały.

  Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w przypadku, gdy zwierzęta stanowią nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka, dopuszcza się podjęcie działań mających na celu ograniczenie populacji tych zwierząt.

  W uzasadnieniu wskazano, że w dniu 7 sierpnia 2018 r. do UM Województwa Lubelskiego wpłynął wniosek Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie dotyczący ograniczenia populacji zwierząt na terenie jednostki wojskowej położonej w miejscowości Jawidz. Bytujące tam zwierzęta stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników resortu obrony narodowej oraz wartowników ochraniających obiekt.

  Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany m.in. przez Polski Związek Łowiecki, Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego czy Regionalną Radę Ochrony Przyrody.

  Jak dodano w uzasadnieniu – ograniczenie populacji dzików w drodze odstrzału redukcyjnego, nie spowoduje zagrożenia dla dziko występujących populacji tych zwierząt.

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  Czytaj również

  Klacz Perfinka wylicytowana za 1 mln 250 tys. euro

  Klacz Perfinka została wylicytowana za 1 mln 250 tys. euro podczas 51. aukcji Pride Of Poland. Aukcję...

  „Premie dla młodych rolników” do 17 sierpnia

  Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać...

  Zmiana wymagań w zakresie przeprowadzania badań opryskiwaczy polowych

  Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w wydanym komunikacie przypomina jednostkom prowadzącym działalność w zakresie potwierdzania sprawności technicznej opryskiwaczy polowych, że od...

  Wzrost rejestracji nowych ciągników

  Lipiec br. to kolejny miesiąc, kiedy notujemy wzrost rejestracji nowych ciągników w stosunku do poprzedniego miesiąca. Tym razem zarejestrowano 1095 szt. nowych...

  Strażacy i rolnicy gasili płonący kombajn i zboże

  7.08.2020r. o godz. 16.04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu zbożowego, zboża oraz rżyska w...

  Więcej artykułów