-9.8 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Emerytura rolnicza w 2022 roku na nowych zasadach

  Najnowsze

  Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik przedstawili podczas konferencji w zasadach wypłacania rolniczych emerytur.

  – To jest sprawiedliwość dziejowa dla rolniczych emerytów – stwierdził wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, przedstawiając nowe zapisy dotyczące rolniczych emerytur.

  Szef resortu rolnictwa tak określił nowe rozwiązania, które wejdą w życie 15 czerwca br. W myśl nowych zasad rolnik, aby otrzymać emeryturę w pełnej wysokości, nie będzie już musiał pozbywać się własnego gospodarstwa.

  – Teraz rolnik, tak jak od dawna przedstawiciele innych zawodów, może otrzymywać emeryturę w pełnej wysokości i dalej pracować w gospodarstwie – podkreślił wicepremier.

  Emerytury rolnicze po nowemu

  Szczegóły wprowadzanych zmian przedstawiła prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

  – Głównym zadaniem KRUS jest obsługa ponad 1 miliona ubezpieczonych, a nowe regulacje dotyczyć będą w najbliższym czasie około 30 tysięcy osób – powiedziała prezes i dodała, że pierwsze świadczenie na nowych zasadach będzie wypłacane już w terminie 28 czerwca br.

  Prezes KRUS poinformowała ponadto, że nowe rozwiązania pozwalają na dodanie do wysokości emerytury również okresów odbywania służby wojskowej w wysokości 1 proc. podstawowego świadczenia za każdy rok służby.

  ŹródłoMRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów