Spółdzielnia Nasza Energia to inicjatywa prywatno-samorządowa, która powstała w odpowiedzi na wysokie ceny energii elektrycznej oferowane przez przedsiębiorstwa systemowe. Członkami założycielami spółdzielni poza inicjatorem, zamojską firmą Bio Power Sp. z o.o. są także: firma Elektromontaż Sp. z o.o. oraz cztery sąsiadujące ze sobą gminy z terenów zamojszczyzny: Sitno, Skierbieszów, Komarów-Osada, Łabunie. Spółdzielnia Nasza Energia została zawiązana w dniu 27.03.2014 r. w Zamościu.
Budowa lokalnych, autonomicznych kompleksów energetycznych to innowacja przełomowa w elektroenergetyce, przed którą nie ma odwrotu – to stanie się na naszych oczach. Pierwszy taki kompleks w Polsce, a być może, na taką skalę, także w Europie, postanowiły wybudować, z inicjatywy zamojskiej firmy Bio Power, cztery gminy z powiatu zamojskiego: Komarów, Łabunie, Sitno i Skierbieszów. Polska wschodnia, często złośliwie nazywana Polską B kryje w sobie potężny potencjał społeczny i gospodarczy. Wyjątkowe warunki agrarne Polski wschodniej (należące to najlepszych na świecie) w żaden sposób nie przekładają się jednak na jakość życia i zasobność portfeli jej mieszkańców. Spółdzielnia Nasza Energia stawia sobie za zadanie wykorzystanie tego potencjału i stworzenie na jego kanwie bezpieczeczeństwa energetycznego i dobrobytu.
Tereny, na których realizowana jest inwestycja mają szansę stać się w niedalekiej przyszłości wyjątkowo atrakcyjną strefą ekonomiczną z gwarantowanym dostępem do taniej i ekologicznej energii elektrycznej i cieplnej co przełoży się na powstanie tysięcy miejsc pracy i napływ kapitału z całego kraju.
Dobrobyt budowany będzie nie tylko dzięki powstaniu wielu tysięcy miejsc pracy ale także dzięki temu, że właścicielami całej infrastruktury energetycznej stworzonej przez spółdzielnię będą w dużej mierze gminy i lokalni mieszkańcy, którzy z własnych zasobów zaspokoją swoje potrzeby energetyczne. W gminach zostaną zatem zatrzymane setki milionów złotych związane samodzielnym pokrywaniem 95% swojego zapotrzebowania energetycznego oraz wykorzystaniem substratów tylko z własnych upraw i hodowli.