Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z głogowskiej komendy powiatowej Policji, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali pięć osób zajmujących się przestępczym procederem. Mechanizm działania polegał na zamieszczaniu na portalach internetowych ogłoszeń o sprzedaży maszyn budowlanych i rolniczych.

Oszuści proponowali atrakcyjne ceny oraz zamieszczali przypadkowe fotografie maszyn, uzyskane z Internetu. Warunkiem dostawy pojazdu było wpłacenie zaliczki mającej rzekomo pokrywać koszty sprowadzenia maszyny. Podejrzani wyłudzili w ten sposób, co najmniej 50 tys. złotych.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób. Wszystkim grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Potencjalni organizatorzy tego procederu, mieszkańcy Głogowa w wieku 33 i 31 lat, na wniosek policji i prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec pozostałej trójki podejrzanych w wieku 31,27 i 31 lat, prokuratura zastosowała dozory policyjne.

W dalszym ciągu policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia rzeczywistego rozmiaru ich działalności przestępczej. Niestety pomimo tego, że wielokrotnie już nagłaśniano ten sposób działania przestępczego, to nadal jednak znajdują się osoby, które skuszone atrakcyjną ceną, decydują się na takie niebezpieczne transakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię