-9.8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021

  GITD: o jeden ciągnik za dużo

  Najnowsze

  Już analiza dokumentów sugerowała ze zestaw przewożący dwa ciągniki rolnicze z Wielkiej Brytanii jest zbyt ciężki. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zważyli pojazd i potwierdzili, że jest przeładowany o prawie cztery tony.

  Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli w okolicach Nakła nad Notecią ciężarówkę na naczepie której przewożone były dwa ciągniki rolnicze. Przedsiębiorca z wielkopolski przewoził je z Wielkiej Brytanii do Torunia.

  Już analiza dokumentów transportowych wskazywała na przekroczenia parametrów wagowych zestawu. Pojazd został skierowany na stanowisko kontroli mas i nacisków osi, gdzie wykonano jego ważenie. Waga wskazała przekroczenie dopuszczalnej masy o prawie 4 tony. Zamiast przepisowych 40 ton ciężarówka ważyła 43,8 tony. Kierujący okazał zezwolenie kategorii V, jednakże z uwagi na podzielność ładunku nie uprawniało go do takiego transportu.

  Przewóz został wstrzymany. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej.

  ŹródłoGITD

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Jak przygotować opony rolnicze do sezonu.

  Przygotowanie opon rolniczych do sezonu Sezon zimowy jest najlepszym czasem na to, by przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjneprzy pojazdach rolniczych. Niesprzyjające...

  Więcej artykułów