-9.8 C
Warszawa
środa, 10 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  GITD: o jeden ciągnik za dużo

  Najnowsze

  Już analiza dokumentów sugerowała ze zestaw przewożący dwa ciągniki rolnicze z Wielkiej Brytanii jest zbyt ciężki. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zważyli pojazd i potwierdzili, że jest przeładowany o prawie cztery tony.

  Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli w okolicach Nakła nad Notecią ciężarówkę na naczepie której przewożone były dwa ciągniki rolnicze. Przedsiębiorca z wielkopolski przewoził je z Wielkiej Brytanii do Torunia.

  Już analiza dokumentów transportowych wskazywała na przekroczenia parametrów wagowych zestawu. Pojazd został skierowany na stanowisko kontroli mas i nacisków osi, gdzie wykonano jego ważenie. Waga wskazała przekroczenie dopuszczalnej masy o prawie 4 tony. Zamiast przepisowych 40 ton ciężarówka ważyła 43,8 tony. Kierujący okazał zezwolenie kategorii V, jednakże z uwagi na podzielność ładunku nie uprawniało go do takiego transportu.

  Przewóz został wstrzymany. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej.

  ŹródłoGITD

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ukradli ciągnik z przyczepą. Maszyny ukryli w zaroślach

  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy...

  Więcej artykułów